Dodany: 2011-01-19 12:15:08

HigienizacjaPrawidłowo przeprowadzona terapia chorób przyzębia ma ogromne znaczenie. Dzięki niej choroba zostaje nie tylko zatrzymana, ale w wielu przypadkach można cofnąć jej skutki. Terapia w periodontologii dzieli się na kilka etapów.

 

Pierwszym z nich jest tak zwana higienizacja, oznaczająca terapię wstepną. Podczad tego etapu dentysta brodnica i dentysta olsztyn przeprowadzają szereg zabiegów, które mają na celu jak najdokładniejsze oczyszczenie zębów. Etap ten może trwać nawet przez 2-3 wizyty. Podczas nich stomatolog usuwa kamień i płytkę nazębną. Etap ten jest bardzo ważny dla pacjenta.

 

Otrzymuje on bowiem od stomatologa szereg wskazówek, które musi przestrzegać nie tyko podczas tego etapu, ale przez całe życie. Specjalista dobiera pacjentowi płyny, żele i pasty, które muszą towarzyszyć mu podczas codziennej higieny jamy ustnej. Tylko współpraca specjalista - pacjent może przynieść oczekawaną poprawę. Wielu stomatologów podkreśla, iż bez współpracy pacjenta, stomatolog nie jest w stanie wyleczyć choroby.

 

serwery na których umieszczane mogą być strony o temetyce stomatologicznej, są bardzo popularne. Pojawia się więc coraz więcej serwisów o tej tematyce, co jest oczywiście korzystniejsze dla pacjentów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Higienizacja
Nick: