Dodany: 2011-01-19 13:05:00

Nadwrażliwość zębinyNadwrażliwość zębiny to coraz częstszy problem pacjentów. dentysta olsztyn i stomatolog poznań szacują, że problem ten dotyczy co czwartej osoby w wieku 30 lat. Czym jest nadwrażliwość?

 

Jak sama nazwa wskazuje, nadwrażliwość to nadmierny bół, który pojawia się podczas zetknięcia zębów z nieszkodliwymi czynnikami. Do czynników takich zaliczamy ciepłe i zimne potrawy, kwaśne, słone, słodkie dania i napoje. Nadwrażliwość zębiny spowodowana jest odsłonięciem kanalików zębowych oraz odsłonięciem zębiny, która jest unerwiona. Przy kontakcie z konkretnym bodźcem reaguje bólem.

 

Specjaliści jako podstawę leczenia nadwrażliwości zębiny zalecają stosowanie odpowiednich past do zębów. Inne metodą zwalczania nadwrażliwości zebiny jest stosowanie odpowiednich lekków, które nakłądane są na zębinę. Pacjenci, którzy cierpią na nadwrazliwość powinni również przestrzegać odpowiedniej diety, to znaczy wyeliminować kwaśne pokarmy i napoje. W leczenie unadwrażliwości ważna jest także codzienna higiena, a także regularne wizyty u stomatologa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Nadwrażliwość zębiny
Nick: