Dodany: 2011-01-19 12:45:30

Skutki chorób dziąsełZaniedbywanie higieny jamy ustnej w większości przypadków prowadzi do chorób dziąseł. Stomatolog poznań oraz dentysta olsztyn podkreślają, że choroby te dotykają wiele osób, a nie leczone mogą powodować wiele dolegliwości.

 

Choroby dziąseł wywoływane są przez bakterie namnażające się na płytce nazębnej. Bakterie mogą także powodować inne choroby. Do najczęściej atakowanych organów należy serce i mózg. Choroby wywoływane przez bakterie powodujące choroby przyzebia to między innymi: choroba wieńcowa, zawał, udar. Bardzo często atakują także układ oddechowy. Jak to możliwe?

 

Otóż bakterie nagromadzone w kiszonkach zębowych przenikają do krwioobiegu, a stamtąd do dalszych narzadów, wywołując ich choroby i uszkadzając je. Oprócz tego same choroby przyzębia to również wiele powikłań i dolegliwości. Należą do nich między innymi: wypadanie zębów, obrzęk dziąseł, krwawienei dziąseł, nieświeży oddech. Jak widać skutów chorób dziąseł może być bardzo wiele. Wszystkim im zapobiegnie prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Skutki chorób dziąseł
Nick: