Dodany: 2011-01-19 12:21:16

Terapia właściwaTerapia właściwa to drugi etap terapii periodontologicznej mającej na celu leczenie chorów przyzębia. Jak podkreśla stomatolog brodnica etap ten pwoinien być kontrolowany i prowadzony przez specjalistę od chorób przyzębia, czyli przez periodontologa.

 

dentysta olsztyn za pomocą specjalistycznego sprzętu przeprowadza zabieg tak zwanego skalingu głębokiego. Zabieg ten chociaż dość nieprzyjemny, jest niezbędny do wyleczenia. Specjalista usuwa kamień zalegający pod dziąsłami, a także wygładza korzenie zębów. Niejednokrotnie zniszczenia spowodowane chorobami przyzębia są tak duże, że wymagają dodatkowej interwencji chirurga.

 

Zastsosowane zostają w razie potrzeby protezy, implanty, odbudowa kośćca. Zęby pozbawione kamienia, z wypolerowanymi korzeniami, nie są już sprzyjającymi warunkami do tego, by bakterie mogły się namnażać. Zabieg skalngu głębokiego może trwać nawet dwie godziny. Pamiętajmy, że również na tym etapie niezbędna jest współpraca pacjenta, poprzez stosowanie zaleconych past i żeli..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Terapia właściwa
Nick: