Dodany: 2011-01-19 12:50:16

Czym jest płytka nazębnaPłytka nazębna nazywana jest również płytką bakteryją lub też osadem nazębym. Początkowo ma ona formę miękkiego nalotu na zębach. Płytka tworzy się na zębach praktycznie cały czas.

 

W jej skład wchodzą skłądniki śliny oraz resztki pokarmu. W miarę upływu czasu w płytce nazębnej zaczynają pojawiać się bakterie. To właśnie one są przyczyna więku chorób zębów i przyzebia. Bakterie te mają w płytce nazebnej idealne warunki do rozwoju. Namnażają się więc bardzo szybko. Jak podkreśla dentysta olsztyn i dentysta poznań systematyczne usuwanie płytki nazębnej jest jedynym sposobem na zachowanie zdrowych zębów. Płytka nazębna daje sięusunąc za pomocą szczoteczki do zębów.

 

Ta zbierająca się w przestrzeniach międzyzębowych – za pomocą nici dentystycznej. W miarę upływu czasy płytka nazebna zaczyna ulegać mineralizaji. Tworzy się z niej kamień nazębny, który jest w stanie usunąć tylko stomatolog. Zabieg usuwania kamienia nazębnego nazywamy skalingiem. Jest on wykonywany na różne sposoby. Niektóre z nich są stosunkowo drogie, jak np. Piaskowanie zebów. Pamiętajmy więc o regularnym myciu zębów po każdym posiłku.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest płytka nazębna
Nick: