Dodany: 2011-01-19 12:30:09

Rozwój choróbChoroby przyzębia to jeden z najpoważneijszych problemó, z którymi codziennie spotyka się stomatolog poznań i dentysta olsztyn. Mimo społecznych kampanii reklamowych wiele osób traktuje choroby przyzębia z przymróżeniem oka. Zupełnie niesłusznie.

 

Choroby przyzębia mogąotknąć każdego. Niejednokrotnie pierwsze objawy chorób są ignorowane, a choroby w zaawansowanym stadium bardzo trudno wyleczyć. Na co warto zwrócić wię uwagę? Po pierwsze – krwawienie dziąseł. Specjaliści podkreślają, że zdrowe dziąsłą nie krwawią. Jeśli podczas na przykład gryzienia jabłek lub szczotkowania zębów zauważysz ślady krwi, skonsultuj się ze specjalistą.

 

Być może jest to zapalenie dziąseł, któe przy prawidłowym leczeniu bardzo szybko mija. Jeśli zignorujemy pierwsze objawy zapalenia dziąseł, może dojść do zapalenia przyzębia. Stan zapalny rozwija się i przenosi na kość. Objawem charakterystycznym dla tego etapu chorób jest opuszczanie się dziąseł. Ostatnim stopniem zaawansowania chorób przyzębia jest rozchwianie zębów. Prowadzić ono może do zupełnej utraty uzębienia.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rozwój chorób
Nick: