Dodany: 2011-01-19 12:54:53

Czym zajmuje się periodontologiaPeriodontologia to jedna ze specjalności stomatologicznych. Posiada ją zarówno dentysta olsztyn jak i dentysta poznań. Specjaliści periodontologii najogólniej rzecz ujmując zajmują się chorobami przyzębia – profilaktyką, diagnozą i leczeniem.

 

Jest to o tyle ważny dział stomatologii, iż choroby przyzębia dotykają mnóstwo pacjentów. Szacuje się, że problem z przyzebiem (zapalenie dziąseł, paradontozę) ma około 50% całej populacji.Wielu z nich nia ma pojęcia o pojawieniu się choroby. Nieleczone chroby przyzębia to nie tylko ból i nadwrażliwość, to także powikąłdnia mogące prowadzić do chorób serca czy mózgu.

 

W periodolntologii bardzo duży nacisk kładziony jest na profilaktykę. Lekarze specjaliści periodontologii podkreślają, zę tylko codzienna, parwidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u specjalisty powiązane z usuwaniem płytki nazębnej i kamienia nazębnego mogą powstrzymać rozwój chorób przyzębia. Jeśli więc zauważymy u siebie pierwsze objawy chorób przyzębia – zaczerwienione i opuchnięte dziąsła, nieprzyjemny zapach z ust, krwawienia podczas szczotkowania – koniecznie udajmy się do lekarza periodontologa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym zajmuje się periodontologia
Nick: