Dodany: 2011-01-19 12:25:08

Terapia podtrzymującaTerapia periodontologiczna jest dość długa. Wymaga wielu wyrzeczeń, a także poświęcenia jej mnóstwa czasu. Jej trzecim i ostatnim etapem jest tak zwany etap podtrzymujący.

 

Podczas tego etapu dziąsła regenerują się i wracajdo stanu pierwotnego. Zaróno stomatolog brodnica jak i dentysta olsztyn podkreślają, że terapia podtrzymująca jest niezwykle ważna. Tylko dzięki niej zahowamy efekty dwóch poprzednich etapów. Zaniedbania w terapii podtrzymującej prowadzą zazwyczaj do nawrotów choroby. Podstawą tej zcęści terapii sąregularne wizyty u stomatologa.

 

Pierwsza zalecana jest po około pół roku od przeprowadzenia skalingu głębokiego. Następne wizyty powinny odbywać się co 2-4 miesiące. Podczas nich specjalista zbada czy nie grozi nam nawrót choroby. Sprawdzi stopień odkładania się kamienia nazębnego, kieszonki zębowe, ubytki próchnicowe. W etapie tym najważniejsza jest codzienna higiena jamy ustnej. Dlatego tak ważną rolę pełni tu pacjent. Tylko systematycznośćpozwoli wyleczyć choroby przyzębia.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Terapia podtrzymująca
Nick: