Dodany: 2011-01-19 13:07:17

PleśniawkiZarówno dentysta poznań jak i dentysta olsztyn zajmują się nie tylko leczeniem chorób zębów i przyzębia, ale także diagnostyką i leczeniem niektórych chorób jamy ustnej. Do chorób takich należą również pleśniawki, nazywane również aftami.

 

Pleśniawki wywoływane są przez drożdżaki. Zakażenie tym grzybem powoduje infekcję jamy ustnej. Pleśniawki mają postać białych plamek występujących w większej lub mniejszej ilości na języku oraz podniebieniu jamy ustnej. W niektórych przypadkach pleśniawki mogą pojawiać się także na tchawicy i oskrzelach. Specjaliści podkreślają, że istnieje szereg przyczyn sprzyjających powstawaniu tej choroby.

 

Jest to między innymi osłabienie po leczeniu antybiotykami oraz złe warunki higieniczne. Samo zakażenie pleśniawkami nie jest groźne i leczy sie je bardzo szybko. Niebezpieczne okazać mogą się rozległe zakażenia, zlewające się w całość. Wówczas mogą uniemożliwiać jedzenie i picie. Na rynku farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków, które pomagają w leczeniu aft.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pleśniawki
Nick: