Dodany: 2011-01-19 12:41:25

Przyczyny chorób przyzębiaJak stwierdzają dentysta olsztyn i dentysta poznań, choroby przyzębia dotyjkają coraz większą liczbę osób. Problem z przyzębiem mają zarówno dzieci, jak i dorośli. Specjaliści podkreślają, iż główną przyczyną chorób przyzębia jest zalegający na zębach kamień nazębny oraz płytka nazębna.

 

Odkładająca się płytka jest miejscem doskonałym do rozwoju bakterii. To właśnie one powodują stany zapalne dząseł. Opróćz tego czynnika niektózy specjaliści wskazują również na indywidualne, genetyczne predyspozycje do zapadania na choroby przyzębia. Stomatolodzy na całym świecie wskazują na kilka czynników, któe dodatkowo mogą być przyczyną odkładania się kamienia i w rezultacie chorów przyzębia. Przyczyny te dzielą na miejscowe oraz ogólne.

 

Wśród przyczyn miejscowych wymienić należy: choroby typu bruksizm, złe wypełnienia, wadliwe protezy, niewłaściwa higiena jamy ustnej. Przyczyny ogólne powodujące choroby przyzębia to między innymi zaburzenia hormonalne, cukrzyca, palenie tytoniu, złe odżywianie, stres..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Przyczyny chorób przyzębia
Nick: