Dodany: 2011-01-19 13:02:41

Próchnica zębówPróchnica zębów kojarzona jest głównie z chorobami dzieci. Stomatolog poznań i dentysta olsztyn podkreślają, żę to bardzo myslny poglą. Próchnica dotyka zarówno dzieci jak i dorosłych – niezależnie od płci i wieku.

 

Specjaliści szacują, że ubytki spowodowane próchnicą ma około 90% mieszkańców Polski. Główną przyczyną próchnicy zębów jest zła higiena jamy ustnej lub jej brak. Co prawda niektórzy specjaliści wskazująna pewne genetyczne predyspozycje, jednak nei jest to teza, którą popierają wszyscy. Próchnica jest chorobą zakaźną. Dzieci bardzo często zarażają się nią od matek. Bakterie przekazywane są wraz ze śliną. Bakterie powodują w jamie ustnej demineralizację szkliwa.

 

Ubytki takie muszą być szybko wyleczone, gdyż bakterie atakują coraz głębiej. Dentysta usuwa zaatakowaną część zęba, pozbywa się bakterii i uzupełnia ubytek odpowiednim materiałem. Ostatnie badania wskazują, że na rozwój próchnicy ma wpływ ilość spożywanego cukru. Próchnicy zapobiegać może tylko i wyłącznie prawidłowa higiena jamy ustnej oraz stosowanie odpowiednich past zawierających fluor.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Próchnica zębów
Nick: